Tým osmi lidí z našeho hasičského družstva se rozhodl vstoupit do projektu Nadace Telefónica s žádostí o finanční příspěvek 70.000 Kč na realizaci připojky elektrické energie na hřiště naší obce. Prosíme, podpořte náš projekt na adrese: www.o2thinkbig.cz/projekty/detail/4826 Každý hlas se počítá. Hlavní myšlenkou námi předkládaného projektu je intenzivnější využití hřiště u obce Zbožnov a oživení společného života obyvatel této obce. To bychom rádi uskutečnili realizací elektrické přípojky do jedné z chatek, nacházejících se v dolní části hřiště. Využitelnost projektu bude komplexní, elektrická přípojka by sloužila jak obyvatelům obce Zbožnov,
Číst celý článek

Čeští dorostenci jsou mistry světa!

Vložil Pekiš 8. srpna 2013, 18:14

Letošní mistrovství světa dorostu v požárním sportu se konalo ve dnech 7. - 9. srpna v ruském Podolsku, který leží asi třicet kilometrů na jih od Moskvy.

První disciplínou byl výstup do cvičné věže, ve které se naši dorostenci umístili na 4. místě. Do finálového rozběhu se ve střední kategorii probojoval Jan Gášek a obhájil v něm druhé místo ze základního kola.

Ve čtvrtek dopoledne proběhl závod v běhu na 100 metrů s překážkami, kde se našemu družstvu vedlo o poznání lépe, když v této disciplíně společně s ruskou reprezentací obsadili dělené první místo. Martin Lidmila alias Čmelák zaběhl v prvním kole pěkný čas 16,40. Druhý pokus se mu ale nepovedl (29,52) a čas z prvního kola mu zajistil pěkné 5. místo a do finálového rozběhu tedy bohužel nepostoupil. Více se v kategorii starších dorostenců dařilo Tomáši Vlčkovi, který s časem 15,97 postoupil do finálového rozběhu z druhého místa, ve kterém svůj čas ještě o šest setin vteřiny zlepšil a stal se mistrem světa. Ve střední kategorii zazářil Marek Peterek, který se s časem 16,66 umístil v základním kole na třetím místě, které časem 16,77 obhájil i ve finálovém rozběhu.

MČR dorostu 2013 - Jablonec nad Nisou

Vložil Bára 10. července 2013, 10:52

Ve dnech 6. a 7. července 2013 naši dorostenci reprezentovali Pardubický kraj na MČR v Jablonci nad Nisou. První soutěžní den začal tréninky požárního útoku a po obědě pokračoval během na 100 m s překážkami. Všichni podali výkony, díky kterým v součtu obsadili 1. místo v běhu na 100 m s překážkami. Nejvíce zazářil Martin Lidmila s časem 15,93 s, díky kterému se umístil na 1. místě, a Václav Divoš s časem 16,93 s, který se zařadil na krásné 4. místo. V neděli ráno se konala štafeta 4x100 m kterou kluci s časem 58,32 s z prvního pokusu také vyhráli. Po ukončení štafet, se šlo na testy. Nikdo nepochyboval o znalostech testových otázek, ale nervy zapracovaly a bohužel se v testech objevily dvě chyby, které zařadily naše dorostence na 13. místo v této disciplíně. V této chvíli bylo všem jasné, že titul se obhájit nepovede. Dorostenci se tím ale nenechali rozhodit, a při poslední disciplíně - požárním útoku - předvedli pěkný výkon a s časem 26,73 s zvítězili i v této disciplíně. V celkovém součtu předvedené výkony stačily na krásné 2. místo. I když u některých panovalo (a možná stále panuje) zklamání, že se titul mistra České republiky nepodařilo obhájit, myslím, že za podané výkony, které chlapci podali, se opravdu nikdo stydět nemusí. Velké poděkování patří Jaromírovi Lidmilovi, Pavlu Truncovi a také fanouškům, bez kterých by na stadionu nebyla ta správná atmosféra.

Vložil Pekiš 27. června 2013, 17:12

O předposledním červnovém víkendu se naše sportovní družstvo mužů a dorostu zúčastnila krajského kola v požárním sportu, které pořádalo OSH Svitavy.

Nejprve se v sobotu konala soutěž pro kategorii mužů, ve které bylo naším největším soupeřem družstvo ze Širokého Dolu. Hozenou rukavici v podobě nepovedené štafety jsme bohužel nezvedli a po druhém místě ve stovkách, pátém místě ve štafetách a nejlepším požárním útoku skončili na krásném druhém místě. Za zmínku rozhodně stojí i krásný výkon Martina Lidmily v běhu na 100 metrů s překážkami, který skončil s časem 15,99 s o pouhou jednu setinu sekundy na druhém místě.